Hakkında

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde oluşturulan kreş ve anaokulu ile hem örnek bir kurum ihtiyacının hem de Bolu ilinin ve üniversitenin okul öncesindeki kurum ihtiyacının giderilmesi amaçlanmıştır. Bu kurum 0-36 ay ve 36-72 ay çocukları tek bir çatı altında toplaması nedeniyle sadece Bolu ilinde değil Türkiye’de örnek bir kurum olma özelliğine sahiptir.

Kurumun Kreş Bölümü (0-36 Ay):

   Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı olup personeli, kurum işleyişi üniversite tarafından yürütülmektedir. Gelişimsel eğitim programı uygulanmaktadır. Kreş personeline belirli aralıklarla hizmet içi eğitim verilmektedir. Çocukların gelişimleri belirli aralıklarla alan uzmanları tarafından takip edilerek gelişim raporları ve bu doğrultuda bireysel eğitim programları hazırlanmaktadır.

Kurumun Anaokulu Bölümü (36-72 Ay):

   Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olup müdür ve öğretmen ihtiyacı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır. Kurumda Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı uygulanmaktadır. Program esnek bir yapıya sahip olup farklı okul öncesi eğitim yaklaşımlarının uygulanmasına imkân sağlamaktadır. Anaokulu bölümünde personele belirli aralıklarla hizmet içi eğitim verilmektedir. Ayrıca çocukların gelişimleri takip edilmektedir. Bu değerlendirmeler sonucu çocukların gelişimsel özelliklerine göre ihtiyaç duyulan eğitim modelleri planlanarak uygulanmaktadır. BBV Anaokulu internet sayfasına buradan erişebilirsiniz.

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 ... Fax: +90 374 253 ...
  • EPosta: ...ibu.edu.tr
Top